Začínáme 3: Instalace DSW šablony

Východiskem je mít nainstalovaný systém WordPress na tvém serveru (třeba skautský server Lebeda). Pokud si s tím nevíš rady, pak je třeba učinit krok zpět. (Začínáme 1) (Začínáme 2)

1. stáhnout archiv se šablonou
  2. rozbalit  na server do adresáře /wp-content/themes/
    (analogicky jako při instalaci -viz. Začínáme 2 = použijeme Total Commander s tou změnou, že přetahujeme celou složku a nikoliv jen její obsah)
  3. přihlásit se do administrace wordpressu
  4. přejít do záložky Vzhled -> Šablony
  5. aktivovat šablona DSW Oddílactivate
  6. budete vyzváni k instalaci dvou pluginů, pro správnou funkčnost šablony je nutný pouze Image Widget plugin; druhý plugin vám přinese lepší zobrazení fotogalerií a obrázků
  7. nainstalujte pluginyinstall_plugininstall_plugin2plugin_installed
  8. TATO ČÁST TEĎ NEFUNGUJE! v adresním řádku zadejte url <vas-web.skauting.cz>/wp-content/themes/dsw-oddil/install.phpinstall_url
  9. dojde k instalaci základního obsahu a widgetů s výpisem informací o tom, co se povedlo a co ne (většinou se všechno povede)
  10. soubor install.php by se měl sám po skončení instalace smazat, prosím zkontrolujte jeho smazání, případně ho odeberte ručně
  11. základní nastavení vašeho webu by mělo být v pořádku
    1. vidíte nastavené widgety s logy
    2. v hlavičce je obrázek, který se automaticky mění po reloadu stránky
    3. patička má svůj obsah
    4. pravý sloupec má svůj obsah
  12. enjoy!

Dotazy, které nejsou k návodu směřujte na https://www.facebook.com/groups/dobrywebpodpora/

041: Jak přidat aktualitu / příspěvek

Tenhle návod zatím žádný dobrovolník nenapsal. Pokud bys toho byl schopen ty, bylo by super kdyby ses o to pokusil. Pokud toho schopen nejsi, ale právě tento návod bys hodně potřeboval, protože na to nemůžeš přijít, napiš komentář – zvýšíš tak šanci, že se někdo pustí právě do tohoto návodu a ne do nějakého jiného.

Pustíš-li se do tvorby nějakého návodu, napiš ho buď ve Wordu a pošli nám ho na mejl dsw@skaut.cz anebo ho napiš přímo online do příslušného dokumentu v této sdílené složce. Návody by měly být co nejpolopatičtější a nejpodrobnější – aby si pěkný web dokázal udělat i zasloužilý „bratr Baghíra“ ze Středoplk.

Budeme moc rádi za pomoc – naše kapacity jsou samozřejmě omezené.

007: Jak nastavit logo oddílu?

Pustíš-li se do tvorby nějakého návodu, napiš ho buď ve Wordu a pošli nám ho na mejl dsw@skaut.cz anebo ho napiš přímo online do příslušného dokumentu v této sdílené složce. Návody by měly být co nejpolopatičtější a nejpodrobnější – aby si pěkný web dokázal udělat i zasloužilý „bratr Baghíra“ ze Středoplk.

Budeme moc rádi za pomoc – naše kapacity jsou samozřejmě omezené.

042: K čemu jsou tagy aktualit / příspěvků?