Začínáme 3: Instalace DSW šablony

Východiskem je mít nainstalovaný systém WordPress na tvém serveru (třeba skautský server Lebeda). Pokud si s tím nevíš rady, pak je třeba učinit krok zpět. (Začínáme 1) (Začínáme 2)

1. stáhnout archiv se šablonou
  2. rozbalit  na server do adresáře /wp-content/themes/
    (analogicky jako při instalaci -viz. Začínáme 2 = použijeme Total Commander s tou změnou, že přetahujeme celou složku a nikoliv jen její obsah)
  3. přihlásit se do administrace wordpressu
  4. přejít do záložky Vzhled -> Šablony
  5. aktivovat šablona DSW Oddílactivate
  6. budete vyzváni k instalaci dvou pluginů, pro správnou funkčnost šablony je nutný pouze Image Widget plugin; druhý plugin vám přinese lepší zobrazení fotogalerií a obrázků
  7. nainstalujte pluginyinstall_plugininstall_plugin2plugin_installed
  8. TATO ČÁST TEĎ NEFUNGUJE! v adresním řádku zadejte url <vas-web.skauting.cz>/wp-content/themes/dsw-oddil/install.phpinstall_url
  9. dojde k instalaci základního obsahu a widgetů s výpisem informací o tom, co se povedlo a co ne (většinou se všechno povede)
  10. soubor install.php by se měl sám po skončení instalace smazat, prosím zkontrolujte jeho smazání, případně ho odeberte ručně
  11. základní nastavení vašeho webu by mělo být v pořádku
    1. vidíte nastavené widgety s logy
    2. v hlavičce je obrázek, který se automaticky mění po reloadu stránky
    3. patička má svůj obsah
    4. pravý sloupec má svůj obsah
  12. enjoy!

Dotazy, které nejsou k návodu směřujte na https://www.facebook.com/groups/dobrywebpodpora/

7 thoughts on “Začínáme 3: Instalace DSW šablony

1. Pingback: 1. díl – Jak na WordPress (Instalace a vzhled) | Projekt Dobrý Skautský Web
  2. Ahoj, s veškerým vypětím sil jsem se zvládla podle Vašeho návodu dopracovat až tady a ztorskotala jsem na instalaci widgetů – nic mě nevyzvalo k jejich instalaci. Co mám dělat?

1. Ahoj, myslíš tu instalaci pluginu pro obrázky ve widgetech? V nejnovějších verzi 4.9.x už je image widget přímo v jádru WordPressu.

3. Ahoj,
    dopracoval jsem se nějak až sem. Pustil se do instalace šablony, došlo ke zbělení okna v prohlížeči a nic jiného už to neumí. Po vypnutí prohlížeče a opětovném zadání adresy (23-severka.skauting.cz) je stav stejný. Teda pokud se k úpravám stránky vrací tímto způsobem, tedy zadáním adresy, protože jiný postup jsem tu nenašel.