Začínáme 1: Registrace skautského hostingu

Zařídit si hosting

Dříe, nežli budeme cokoliv kamkoliv instalovat, potřebujeme to mít kam nainstalovat (tomu se říká hosting). (Když si chci pořídit auto, bylo by fajn mít ho kam zaparkovat).

My vás navedeme na skautský hosting, protože pro naše potřeby celkem bohatě stačí a pro naše potřeby je zadarmo (resp. si ho už platíme skrze členské příspěvky, že…). Hosting se jmenuje Lebeda… Web tedy budeme parkovat „na Lebedě“.

Hosting (parkoviště webu) si zřídíte na této stránce. Vyplňovat stačí červená políčka. Nejdůležitější pro vás bude nejspíš Název účtu – to totiž bude znamenat i adresu, na které bude váš web dostupný (např. vydry.skauting.cz nebo nutrie.skauting.cz…) Zaznamenejte si všechna hesla.

Vyplněný formulář prochází kontrolou, která není automatická. Na druhém konci doopravdy sedí člověk, který kouká na to co jste vyplnili a posuzuje, jestli na Lebedě máte co dělat – tzn. jestli nedochází k jejímu zneužívání. Kontrola proběhne někdy v řádu minut, nebo hodin. Jindy ale může trvat déle… Do té doby je třeba čekat…

Čekání si můžete alespoň trochu zkrátit tím, že si v mezičase stáhnete WordPress. Rozumět tomu není třeba. Zájemci se podívají na wiki.

Kam dál? https://dsw-navod.skauting.cz/zaciname-2-instalace-wordpressu/

Napsat komentář